معرفی آسیاب نوا نیوفیس طرح جدید

آسیاب قهوه نوا نیوفیس

در این مقاله نکات و روش کارکرد آسیاب نوا نیوفیس طرح جدید و تفاوت آن با مدل های قدیمی را بررسی میکنیم.

نوشیدن قهوه یکی از کارهایی است که روزانه در شروع روز افراد زیادی آن را انجام می دهند. برای خوردن و امتحان کردن یک قهوه خوب، بهتر است دانه های قهوه به صورت روزانه آسیاب شوند.

برای آسیاب قهوه روش های زیادی وجود دارد که یکی از آسان ترین این روش ها، استفاده از دستگاه آسیاب قهوه نوا ۳۶۶۰ نیوفیس طرح جدید است.

 

با توجه به این که راه های زیادی در تهیه ی قهوه وجود دارد و هر روش دم آوری قهوه، به قهوه آسیاب شده با درجه مخصوص به خود نیازمند است. در صورتی که درجه ی آسیاب قهوه، مناسب با روش دم کردن قهوه نباشد، شما نوشیدنی مطلوبی به دست نخواهید آورد. بنابراین اولین قدم برای کار با آسیاب قهوه نوا ۳۶۶۰ نیوفیس طرح جدید ، یادگیری درجه ی آسیاب قهوه برای تولید نوشیدنی مورد نظر شما است.

 

معرفی قهوه های مناسب برای تهیه ی نوشیدنی های برپایه ی قهوه:

 

آسیاب قهوه نوا | اویل تک

برای تهیه ی قهوه در قهوه سازهای مدل قطره چکانی، شما باید از قهوه آسیاب شده با درجه نسبتا درشت تا درجه نسبتا ریز، استفاده کنید. برای تهیه ی قهوه ی اسپرسو باید از قهوه با درجه آسیاب بسیار ریز استفاده نمایید و به همین دلایل است که اکثر کارخانجات صنعتی مانند کارخانه ی نوا، ماشینهای آسیاب قهوه فروشگاهی را با تنظیمات و درجات آسیاب مختلفی طراحی و تولید می کنند.

نقش دستگاه آسیاب  در تهیه ی قهوه اسپرسو باکیفیت:

 

همانطور که می دانید در تهیه ی قهوه اسپرسو، دوعامل وزن قهوه و عمل فشرده ساختن قهوه ( Tamp ) نقش مهمی ایفا می کند، بنابراین آسیاب کردن و استفاده صحیح از دستگاه آسیاب قهوه عامل مهمی به حساب می آید.

به طور کلی معیارخاصی برای سنجش میزان درجه مناسب آسیاب قهوه برای تهیه ی اسپرسو وجود ندارد یک روش و راه حل بسیار کاربردی برای تهیه ی بهترین و ایده آل ترین قهوه وجود دارد.

 1.  برای شروع شما باید مقداری دانه قهوه مورد نظر خود را وزن کنید و سپس آن را در دستگاه آسیاب قهوه نوا بریزید و آن را آسیاب کنید. سپس مقداری از پودر قهوه آسیاب شده را بردارید و در کف دستتان بصورت کوپه قرار دهید.
 2.  حال در این مرحله با انگشت شصت و اشاره و وسط ، قهوه کوپه شده را با انگشتانتان فشرده و جمع کنید. در صورتی که بر روی قهوه کوپه شده ؛ شکل انگشتانتان برجا ماند و پودر قهوه در جای خود ماند و به هم چسبیده بود و شکل خود را حفظ کرد، یعنی شما به قهوه ایده آل برای اسپرسو دست پیدا کرده اید. حال اگر قهوه در جای خود ثابت نماند و ریزش کرد ، یعنی قهوه شما درشت است و مناسب تهیه ی اسپرسو نمی باشد.
 3.  پس از پیدا شدن قهوه مناسب باید مجددا مقداری قهوه را با انگشتانتان فشرده کنید و بردارید و از ارتفاع ۳۰ تا ۴۰ سانتی بر روی میز بریزید ، در صورتی که پودر قهوه به بخش های منفردی تقسیم شد ، این به این معناست که قهوه شما در محدوده ایده آلی آسیاب شده است و شما می توانید پورتافیلتر اسپرسوسازتان را پر کرده و شات اسپرسوی تان را عصاره گیری کنید .
 4.  در صورتی که قهوه ی آسیاب شده تان را با انگشتانتان فشرده نمودید ، بصورت یک توده بر روی میز باقی ماند ؛ یعنی اینکه دانه قهوه خیلی ریزتر آسیاب شده است و شما باید درجه آسیابتان را درشت تر کنید .

بررسی مزایا دستگاه ها آسیاب نوا نیوفیس طرح جدید:

 

آسیاب قهوه نوا | اویل تک

 

 • وزن سبک و عدم اشغال فضای زیاد به نسبت سایر برندهای آسیاب قهوه
 • قدرت بالای موتور
 • کارکرد آسان
 • قهوه آسیاب شده در این دستگاه ها به بسیار یکدست می باشد
 • قیمت مناسب
 • آسیاب قهوه با سرعت بالا
 • درجه بندی برای درشتی آسیاب
 • کم صدا و کم لرزش
 • کارایی عالی
 • قیمت مناسب

نکات مهم در رابطه با کارکردن دستگاه آسیاب نوا نیوفیس طرح جدید

 

آسیاب قهوه نوا | اویل تک

 

 • اکثر دستگاه های قهوه ساب نوا در مجموع دارای درجه آسیاب از عدد ۱ تا ۸ هست، اما امکان قرار دادن نشانگر درجه برروی میانه اعداد نیز وجود دارد و شما میتوانید با درجات ۱/۵ ، ۲/۵ ، ۳/۵ و … در این دستگاه قهوه خود را آسیاب کنید.
 • پیش از استفاده از دستگاه آسیاب قهوه نوا، شما باید دستگاه را رگلاژ کنید، که این کار آسان می باشد. برای این کار شما باید پیچ درجه آسیاب نوا را باز کنید و پس از برداشتن پیچ تنظیم، چرخ دنده زیر آن را تا جایی بچرخانید که صدای سایش و گوش خراش ایجاد نشود، این درجه ریزترین سایز آسیاب شما خواهد بود.
 • عمل رگلاژ به شما کمک می کند که شما قهوه بسیار یک دستی را پس از آسیاب به دست بیاورید.
 • برای اینکه بدانیم دستگاه رگلاژ است یا خیر باید ابتدا دستگاه را روشن نماییم و سپس درجه آن را بر روی عدد یک قرار دهیم. در صورتی که صدای دستگاه شما غیرعادی بود باید بدانید که دستگاه شما رگلاژ نشده است. همچنین در صورتی که دستگاه شما هیچ صدای غیرعادی از خود نشان نداد، در همان حالتی که درجه بر روی عدد یک ( ۱ ) است مقداری قهوه داخل دستگاه می‌ریزیم. اگر میزان آسیاب دستگاه بسیار درشت‌تر ازنمک و یا شکر بود نیز دستگاه به ریگلاژ نیاز دارد.
 • همچنین اگر دستگاه آسیاب صدای غیر عادی می‌دهد، در حالی که آسیاب روشن است، چرخ دنده مشکی رنگ را در خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید و این کار را تا جایی انجام دهید تا صدای غیر عادی آن به گوش نرسد. دقت داشته باشید معمولا فاصله‌ی بین ریگلاژ شدن دستگاه و صدای غیر عادی یک نیم درجه است پس سعی کنید از میزان لازم فراتر نروید. پس در نتیجه چرخ دنده را دقیقا جایی که صدا قطع می‌شود نگه دارید و آن نقطه را بر روی عدد یک ( ۱ ) قرار دهید . سپس به کمک پیچ گوشتی پیچ باز شده را ببندید.

نکات مهم در رابطه با نگهداری از پودر قهوه‌ی آسیاب شده:

 

بهتر است برای بدست آوردن قهوه‌ای با عطر و طعم عالی خود شما قهوه را در منزل آسیاب کنید . در صورت خرید قهوه خردایش شده و نگهداری آن حتی در یخچال کیفیت قهوه خروجی به هیچ وجه قابل مقایسه با قهوه تازه آسیاب شده نیست.

ماندگاری دانه قهوه از سایر شکل های قهوه (آسیاب شده با درجه های مختلف) بیشتر است. دانه قهوه رست شده باید در طی سه یا چهار هفته استفاده شوند.

 

مطالب مرتبط:  بهترین آسیاب گهواره ای برای آسیاب کردن مواد سخت

 

معرفی محبوب ترین آسیاب قهوه نوا ۳۶۶۰ نیوفیس طرح جدید:

 

یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین مدل های آسیاب قهوه نوا طرح جدید یا newface، آسیاب برقی نوا مدل ۳۶۶۰ طرح جدید یا نیوفیس می باشد. این قهوه ساب با رنج قیمتی مناسب و درجات آسیاب متنوعی که دارد، محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است. آسیاب قهوه ۳۶۶۰ جدید یا نیوفیس  با تیغه‌های تختی که دارد، برای آسیاب کردن قهوه با درجات مختلف اسپرسو و درشت تر مناسب است. این آسیاب می‌تواند در حد بسیار بسیار کم قهوه ترک نیز آسیاب نماید اما اینکار باعث آسیب دیدگی جدی به دستگاه می‌شود و اصلا از طرف قهوه ایلیا توصیه نمی‌شود.

آسیاب قهوه نیوفیس طرح جدید محصولی از کشور چین در پلتفورم فیما ژاپن میباشد و  با کیفیت ساختی متوسط رو به بالا است که گزینه‌ی خوبی برای علاقه‌مندان قهوه برای مصرف خانگی به شمار می‌رود. مزیت این آسیاب نسبت به آسیاب‌های دستی سرعت عمل بالاتر و سهولت در کار است. این محصول صرفا برای تهیه پودر قهوه طراحی شده است، از این رو با آسیاب‌ های پره‌ ای یا مخلوط کن متفاوت است.

 

سوالات متداول

 

چگونه درجه‌ آسیاب بر کیفیت قهوه تاثیر می‌گذارد؟

برای انتخاب بهترین درجه‌ آسیاب برای تهیه ی قهوه، بهتر است از مناسب ترین درجه برای روش تهیه ی نوشیدنی مورد نظر خود استفاده نمایید. برای همین بهتر است از یک راهنمای درجه آسیاب قهوه خوب کمک بگیرید. سپس درجات مختلف آسیاب خود را امتحان کنید تا بهترین آن را بیابید و هر بار نتیجه را یادداشت کنید. هر زمان که احساس کردید قهوه به خوبی عصاره گیری نشده است تنظیمات آسیاب را تغییر دهید و از مابقی عوامل موثر نیز مطمئن شوید.درجه‌ آسیاب یک اهرم قدرتمند برای تاثیر روی عطر و طعم قهوه شماست. با کنترل درجه‌ آسیاب که البته کار ساده‌ای هم نخواهد بود، می‌توانید در تهیه قهوه مهارت خاصی پیدا کنید.

برای خرید آسیاب قهوه باید به چه اطلاعاتی توجه کنیم؟

یکی از اولین اطلاعات برای خرید آسیاب قهوه، تحلیل نیاز است. پیش از خرید آسیاب قهوه شما ابتدا باید مشخص نمایید که برای چه روشی نیاز به آسیاب داریم، زیرا اگرچه همه ی آسیاب ها در نهایت یک کار را انجام می دهند، اما هر آسیابی برای روشی از دم آوری بهتر عمل می کند. به عنوان مثال آسیاب هایی که دارای تیغه های تخت هستند برای اسپرسو مناسب ترند و برای قهوه های دمی بهتر است از آسیاب هایی استفاده کنید که دارای تیغه های مخروطی هستند.

آیا گرم شدن قهوه در زمان آسیاب کردن بر کیفیت دم آوری موثر می باشد؟

گاهی اوقات کند شدن تیغه ها و یا فعالیت زیادِ دستگاه باعث گرم شدن ذرات قهوه در زمان آسیاب کردن می شود که این موضوع به عصاره گیری بیش از اندازه از ذرات قهوه منجر می شود و بر روی طعم قهوه تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

All rights reserved.OELTEK© 2024