دستگاه بخور سرد و گرم

بخور سرد و گرم

دستگاه بخور سرد و گرم

با کم شدن رطوبت موجود در هوا و خشکی پوست استفاده از دستگاهی که بتواند رطوبت را به پوست شما برگرداند ضروری است. خشکی هوا مشکلات دیگری چون خشکی لب ها، سخت شدن تنفس، احتمال انتقال بهتر ویروس ها و… را فراهم می کند.

در چنین شرایطی شما باید از وسیله ای استفاده کنید که رطوبت فضا را بالا ببرد. یکی از اصولی ترین راه ها برای افزایش رطوبت محیط استفاده از دستگاه بخور می باشد. دستگاه بخور دارای دو نوع سرد و گرم است که در ادامه با این دستگاه ها و نوع کاربر آن ها بیش تر آشنا خواهیم شد. در این مقاله با بررسی دستگاه بخور سرد و گرم همراه با شما عزیزان هستیم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بخور سرد

دستگاه بخور گرم چیست؟

بیش تر شما با دستگاه بخور گرم آشنا هستید. این دستگاه در فصل زمستان و در هوای سرد بسیار کاربردی است. کار این دستگاه تولید بخار گرم جهت ضد عفونی کردن فضای اتاق و هم چنین بالا تر بردن دمای هوا در فصول سرد است. بسیاری از افراد از این دستگاه برای رطوبت رسانی به پوست و باز شدن منافذ پوست نیز استفاده می کنند. دستگاه بخور گرم دارای یک المنت برای به جوش رساندن آب و تولید بخار می باشد. از معایب این دستگاه می توان به همین نکته اشاره کرد که با داشتن المنت نیروی برق زیادی مصرف می کند و هم چنین با به جوش رساندن آب این دستگاه یک دستگاه غیر ایمنی برای کودکان می باشد و در هنگام کار کردن با آن حتما باید مراقب کودکان باشید. دستگاه بخور گرم آب را به جوش می آورد و با این عمل باعث جدا شدن املاح و عناصر موجود در آب می شود. بنابراین لازم است در هنگامی که از دستگاه استفاده نمی کنید حتما مخزن آن را خالی کنید تا رسوبات آب ته مخزن دستگاه ته نشین نشود. در این مطلب معایب و مزایای دستگاه بخور گرم را دسته بندی می کنیم؛

معایب دستگاه بخور گرم ایرانی؛

 • مصرف بیش از اندازه برق به دلیل استفاده از المنت جهت گرم کردن آب
 • وسیله ای غیر ایمنی برای کودکان
 • ته نشین شدن رسوبات آب ته مخزن در صورت خالی نکردن مخزن
 • قابل استفاده برای فضا های کوچک
 • لزوم استفاده از آب مقطر جهت جلوگیری از تشکیل رسوب

مزایای دستگاه بخور گرم؛

 • ضد عفونی کردن هوا و کشتن ویروس ها و عوامل بیماری زا موجود در فضای اتاق
 • پخش بخار آب پاکیزه و بدون املاح به واسطه جوشاندن آب
 • پاکسازی پوست علاوه بر پاکسازی هوای اتاق

دستگاه بخور سرد؛

دستگاه بخور سرد معمولا بخاری هم دما یا کمی خنک تر از محیط را به داخل اتاق اسپری می کند. این دستگاه در دو نوع تبخیری و اولتراسونیک وجود دارد. دستگاه بخور سرد تبخیری مجهز به فتیله ای است که با دمیدن هوا به داخل آن تولید بخار سرد می کند و دستگاه بخور سرد اولتراسونیک با استفاده از لرزش اولتراسونیک برای تولید بخار خنک استفاده کرده و آن را به داخل اتاق اسپری می کند. از جمله مزایا و معایب این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بخور سرد و گرم

مزایای دستگاه بخور سرد؛

 • این دستگاه برای به کار گیری در فضا های بزرگ مناسب است.
 • به دلیل این که این دستگاه با آب سرد سر و کار دارد برای کودکان خطرناک نبوده و کاملا ایمنی است.
 • این دستگاه المنت ندارد و جهت خنک کردن آب یک فن دارد که مصرف برق چندانی ندارد.

معایب دستگاه بخور سرد؛

 • این دستگاه برای استفاده در فصول گرم است و آب خنک را به فضا اسپری می کند بنابراین هیچ نقشی در کشته شدن میکروب ها و عوامل بیماری زای محیط ندارد.
 • باید همواره این دستگاه را تمیز نگه دارید چون محیط مناسب برای رشد باکتری ها محیطی خنک و مرطوب مانند این دستگاه می باشد. بنابراین مخزن این دستگاه همیشه باید به وسیله آب و صابون شسته شود
 • آب تصفیه نشده دارای املاح زیادی است که در صورت استفاده از این دستگاه مواد موجود در آب ممکن است به فضای اتاق منتقل شود. بنابراین بهتر است که از آب مقطر جهت پر کردن این دستگاه استفاده شود.
 • استفاده از این دستگاه ممکن است فقط کمی بیش تر از حالت عادی در خنک کردن فضا موثر باشد.

فواید استفاده از دستگاه بخور؛

از جمله فوایدی که این دستگاه دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

۱_ درمان سرماخوردگی با دستگاه بخور؛  

از جمله فواید دستگاه بخور سرد در درمان سرماخوردگی می توان به ایجاد رطوبت و جلوگیری از بروز سرفه های خشک اشاره نمود. هم چنین بخور سرد تا حد زیادی در نرم کردن سینوس ها تاثیر گذار است. بخور سرد به طور موثری خشکی سینوس را رفع کرده و از رشد ویروس ها و باکتری ها جلوگیری می کند. بخور گرم نیز باعث ضدعفونی کردن فضای اتاق و کشتن میکروب های موجود در اتاق و جلوگیری از سرایت و انتقال ویروس به دیگران خواهد شد.

۲_ جلوگیری از پیری زودرس؛

رطوبت مناسب هوا باعث آب رسانی به پوست شده و منجر به شادابی و جوان ماندن پوست می شود. شاید دلیل پوست شاداب و با طراوات شمالی ها همین نکته باشد. بخور آب سرد از بروز خشکی و بیماری های پوستی جلوگیری می کند و بخور آب گرم نیز با باز کردن منافذ پوست باعث خروج چربی ها و آلودگی ها از سطح پوست می شود. با استفاده از دستگاه بخور آب سرد و گرم می توانید پوستی شاداب داشته باشید و از پیری زود رس جلوگیری کنید.

۳_ جلوگیری از خونریزی بینی؛

خونریزی بینی ممکن است به دلیل خشکی و تحت فشار قرار گرفتن مویرگ ها باشد. با استفاده از دستگاه بخور سرد مویرگ های بینی مرطوب شده و در اثر خشکی پاره نخواهد شد.

۴_ جلوگیری از بروز عوارض بیماری های آلرژیک؛

بیماری های آلرژیک نوعی پاسخ سیستم ایمنی به عوامل خارجی مانند گرد و غبار است‌. دستگاه بخور ذرات معلق در هوا، میکروب ها و آلودگی ها را پاک کرده و باعث کاهش بروز عوارض ناشی از بیماری های آلرژیک خواهد شد.

 

تفاوت بخور سرد و بخور گرم برای پوست؛

بخور گرم با پراکنده کردن بخار آب در هوا باعث ضدعفونی هوا شده و بیش تر برای درمان سرما خوردگی مناسب است. از بخور گرم برای درمان سرما خوردگی و در فصول سرد سال استفاده می شود. اما بخور سرد با پراکنده کردن ذرات ریز آب باعث مرطوب شدن هوا و جلوگیری از ایجاد خشکی و پوسته پوسته شدن می شود.

دستگاه بخور گرم و سرد؛

در این مقاله به کاربرد های دستگاه رطوبت ساز به طور کامل اشاره شد. امروزه دستگاه های رطوبت ساز در بازار موجود شده اند که دو کاره هستند و کار دستگاه بخور گرم و سرد را با هم انجام می دهند. به طور طبیعی قیمت این دستگاه بیش تر از دستگاه بخور گرم و سرد به صورت جداگانه می باشد.

بهترین برند دستگاه رطوبت ساز گرم و سرد؛

یکی از بهترین برند هو برای تهیه دستگاه بخور گرم و سرد برند هیوتک HUTEK می باشد. استفاده از این دستگاه به صورت موثری باعث افزایش رطوبت محیط می شود. از مزایای برند هیوتک می توان به خدمات پس از فروش و گارانتی اشاره کرد از دیگر مزایای دستگاه بخور گرم و سرد هیوتک می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • مصرف بهینه انرژی
 • قابلیت به کار گیری در اتاق خواب
 • تولید قطرات ریز برای مرطوب و خنک کردن هوا توسط بخور سرد
 • بسیار کم صدا
 • دارای تجهیزات مناسب جهت پاک کردن دستگاه و شست و شوی مخزن

 

دستگاه بخور سرد و گرم

قیمت دستگاه بخور گرم و سرد؛

قیمت دستگاه بخور سرد و گرم بسته به مدل آن و هم چنین بسته به برند و شرکت تولید کننده دستگاه ممکن است متفاوت باشد. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت دستگاه رطوبت ساز نوع کارایی آن است. دستگاه رطوبت ساز با دو کارایی دارای قیمت بالا تری نسبت به دستگاه های بخور سرد و بخور گرم به صورت مجزا است. برند هیوتک یکی از معتبر ترین برند هایی است که علاوه بر کیفیت استاندارد و بالا دارای قیمت مناسبی هم می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده مرکز خرید نیز تا حد زیادی در نوسانات قیمت تاثیر گذار است. بنابراین سعی کنید مرکزی را جهت خرید انتخاب کنید که با درصد سود کم این محصول را به شما ارائه دهد. در ادامه یکی از معتبر ترین مراکز را به شما معرفی می کنیم که علاوه بر کیفیت بالای محصولات قیمت مناسبی به شما ارائه می دهد.

 

مرکز خرید دستگاه بخور سرد و گرم HUTEK

فروشگاه اویل تک عرضه کننده دستگاه بخور سرد و گرم هیوتک با مناسب ترین قیمت می باشد. خوشبختانه فروشگاه اویل تک به واسطه فروش اینترنتی به سراسر ایران ارسال بار دارد و شما می توانید با قیمت باور نکردنی این محصول را درب منزل خود تحویل بگیرید. برای خرید از این فروشگاه می توانید به آدرس سایت http://www.oeltek.com  مراجعه کنید و یک خرید مطمئن انجام دهید. از خصوصیات فروشگاه اویل تک می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • ارائه قیمت مناسب به وسیله فروش مستقیم، بدون واسطه و آنلاین
 • کیفیت محصولات استاندارد
 • تمامی محصولات دارای ضمانت و گارانتی
 • امکان پرداخت درب منزل
 • ارسال در سریع ترین زمان ممکن
 • ارسال به سراسر ایران

All rights reserved.OELTEK© 2023